Zespół kameralny Cantate Domino

muzyka nam w duszy gra...

Strona główna | Wydarzenia, artykuły | Forum | Download | Ciekawe linki |
Nawigacja
Strona główna
Wydarzenia, artykuły
Forum
Download
Ciekawe linki
Galeria
Kontakt
Szukaj
Liturgia dnia
Ostatnie Artykuły
Maestro urodził się ...
"Totus Tuus" - III S...
Muzyczne Zaduszki 2015
LXX lecie Noworudzki...
Koncert kolęd i past...
  Witamy

Cantate Domino, czyli Śpiewajcie Panu

Witamy na stronie naszego zespołu kameralnego. Nasza działalność ma swoje początki w 1995 roku. Pierwszym prowadzącym był ks. Piotr Śmigielski.

lwow-www-2011-4_t1.jpg

Ulubiona epoka to renesans, chociaż w swoim repertuarze mamy wiele kompozycji z innych okresów. W naszym repertuarze posiadamy kompozycje W. A. Mozarta, F. Schuberta, G. Cacciniego, T. L. de Victoria i wielu innych wybitnych kompozytorów europejskich. Chętnie sięgamy także po współczesne kompozycje związane z dominikańskim ośrodkiem liturgicznym, m.in. P. Bębenka, P. Pałki, M. Pospieszalskiego czy H. Kowalskiego.

Cantate Domino
obrazek_8321_t1.jpg Tę nazwę nadał nam ks. Ryszard Szkoła. Podczas festiwalu im. Ignacego Reimanna w 2005 roku w Wambierzycach żartował, że chór nie może nie mieć imienia. Stąd też prosta nazwa, która wyraża to, co w śpiewaniu najważniejsze - radość stworzenia.

Zespół bierze udział w ogólnopolskich festiwalach i przeglądach muzyki chóralnej, koncertuje także za granicą. dwukrotnie otrzymał wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Pasyjnej w Olesznej

Spotykamy się i śpiewamy w Nowej Rudzie, przy parafii św. Mikołaja. Zapraszamy wszystkich chętnych w czwartki, na godz. 19.30. Spotkania odbywają się w ciągu roku szkolnego, na plebanii przy kościele w Nowej Rudzie. Nie jest wymagana znajomość nut.

Gdzie nas będzie można posłuchać w najbliższym czasie:
więcej >

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2009

411911 Unikalnych wizyt | Engine: PHP-Fusion v6.01.18 | Coffee Time Theme by Gry Online