Zespół kameralny Cantate Domino

muzyka nam w duszy gra...

Strona główna | Wydarzenia, artykuły | Forum | Download | Ciekawe linki |
Nawigacja
Strona główna
Wydarzenia, artykuły
Forum
Download
Ciekawe linki
Galeria
Kontakt
Szukaj
Liturgia dnia
Ostatnie Artykuły
Maestro urodził się ...
"Totus Tuus" - III S...
Muzyczne Zaduszki 2015
LXX lecie Noworudzki...
Koncert kolęd i past...
Muzyczne Zaduszki 2015
Muzyczne Zaduszki

Od kilku lat w kościele św. Mikołaja w Nowej Rudzie organizowane są Muzyczne Zaduszki. Pomysł, aby połączyć modlitwę za bliskich zmarłych z oprawą muzyczną w wykonaniu chóru i orkiestry, przyjął się i zdobył grono stałych słuchaczy. W ubiegłych latach artyści wykonywali utwory znanych kompozytorów. W kościelnych murach zabrzmiały m.in. fragmenty "Requiem" Adrew Lloyda Webbera (Pie Jesu nagrodzone w 1986 r. nagrodą Grammy), Cały utwór "Conductus Funebris" znakomitego polskiego kompozytora Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego i wiele innych. 

W tym roku wykonany zostanie utwór, który na nowo, po 100 latach zabrzmi w naszym kościele. Podczas prac porządkowych na strychu plebanii odnalezione zostały nuty "Requiem". Liczne zapiski i ślady używania wskazują, że były one intensywnie wykorzystywane przez noworudzkich muzyków.

 Można więc powiedzieć z dużym prawdopodobieństwem, że ponad 100 lat temu w Nowej Rudzie chór i orkiestra często wykonywały ten utwór. Jest to kompozycja Ignacego Reimanna - kompozytora, który urodził się w pobliskich Wambierzycach, a żył i tworzył w Krosnowicach pod Kłodzkiem. Od kilkunastu lat odbywa tam festiwal jego imienia. Budzi on zainteresowanie nie tylko w kraju, ale także za granicą. Ponowna premiera "Requiem in Es" Ignacego Reimanna będzie miała miejsce 2. listopada o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja w Nowej Rudzie. 

  Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2009

370931 Unikalnych wizyt | Engine: PHP-Fusion v6.01.18 | Coffee Time Theme by Gry Online