Zespół kameralny Cantate Domino

muzyka nam w duszy gra...

Strona główna | Wydarzenia, artykuły | Forum | Download | Ciekawe linki |
Nawigacja
Strona główna
Wydarzenia, artykuły
Forum
Download
Ciekawe linki
Galeria
Kontakt
Szukaj
Liturgia dnia
Ostatnie Artykuły
Maestro urodził się ...
"Totus Tuus" - III S...
Muzyczne Zaduszki 2015
LXX lecie Noworudzki...
Koncert kolęd i past...
Koncert kolęd i pastorałek - Radków


Hej kolęda;


RADKÓW: W ostatnią niedzielę tego roku (27 grudnia) zaprosiliśmy mieszkańców Radkowa na ostatni z tradycyjnego już cyklu koncertów organizowanych przez bibliotekę pod wspólna nazwą rCztery pory rokur1;. rHej kolędar30;r1; to zimowy koncert, w programie którego znalazło się kilkanaście kolęd i pastorałek wykonanych w krótkich prezentacjach przez wspaniałe chóry i zespoły. Także publiczność zachęciliśmy gorąco do śpiewania z wykonawcami bowiem kolędowanie ma wówczas swą siłę i moc gdy jest wspólne. Wykonawcami tegorocznego koncertu byli:

* chór LAUDATE DOMINUM pod dyrekcją Renaty Kozik. Chór powstał w 2012 r. przy parafii Włodowice i Filii w Tłumaczowie. Jego repertuar obejmuje przede wszystkim pieśni kościelne, liturgiczne i kolędy. Część tego repertuaru jest wykonywana po łacinie. W chórze śpiewa ponad 20 osób, w tym znaczna część to dzieci i młodzież

* chór CANTATE DOMINO czyli Śpiewajcie Panu. Tę nazwę nadał chórowi występującemu pod dyrekcją Piotra Bałandy z Nowej Rudy ks. Ryszard Szkoła podczas festiwalu im. Ignaza Reimanna w 2005 roku w Wambierzycach. Jednak ten noworudzki chór rozpoczął swoją działalność równo dziesięć lat wcześniej bo w 1995 roku. Pierwszym prowadzącym był ks. Piotr Śmigielski. W repertuarze posiadają kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta, Franza Schuberta, Gulio Cacciniego, Thomasa Luisa de Victoria i wielu innych wybitnych kompozytorów europejskich. Chętnie sięgają także po współczesne kompozycje związane z dominikańskim ośrodkiem liturgicznym, m. in. Pawła Bębenka, Piotra Pałki, Mateusza Pospieszalskiego czy Huberta Kowalskiego.

* Chór CANTUS, który powstał we wrześniu 1995 roku z inicjatywy Stanisława Paluszka r11; dyrygenta i kierownika artystycznego. Chór wykonuje muzykę sakralną, dawną, gospel, negro spirituals, klasyczną, ludową, współczesną oraz kompozycje własne. W swojej już dwudziestoletniej działalności koncertował w kraju i za granicą a ponadto jest współgospodarzem Międzynarodowego Festiwalu im. Ignaza Reimanna w Wambierzycach, na którym co roku prezentuje między innymi dorobek kompozytora. Chór bardzo aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym i społecznym gminy Radków oraz powiatu kłodzkiego.

* Ludowy Zespół rKatarzynkir1;, który powstał w 2004 roku w Ścinawce Górnej z inicjatywy pani Katarzyny Jarosz (to na Jej cześć w przyjął nazwę rKatarzynkir1;). W swej działalności zespół może pochwalić się bogatym i bardzo szerokim repertuarem. Znajdziemy w nim pieśni ludowe, pieśni patriotyczne, kościelne czy też utwory folklorystyczne. W swojej twórczości ,,Katarzynkir1; upodobały sobie zwłaszcza folklor ziemi sądeckiej, co podkreślają nie tylko poprzez wykonywanie utworów wywodzących się z tego regionu, ale także poprzez strój wzorowany na oryginalnych strojach górali sądeckich.
  Komentarze
Brak komentarzy.
  Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
  Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2009

295817 Unikalnych wizyt | Engine: PHP-Fusion v6.01.18 | Coffee Time Theme by Gry Online